Sosyal Medya Yönetimi

Dijital iletişiminizi güçlendirin.

Sosyal medya hesapları, markaların hedef kitleleri ile sürdürmesi gereken kesintisiz iletişim için konvansiyonel mecradan çok daha güçlü iletişim kanallarıdır. Bu çift yönlü iletişimin, dijitalin de verdiği olanaklarla ölçülebiliyor olması, sosyal medya yönetiminin iç görüden uzak analiz ile yürütülebilen bir iletişim olmasına imkan sağlamıştır.

Nasıl yapıyoruz?
Strateji - İçerik Planlaması - İçeriklerin Periyodik Paylaşılması - Moderasyon - İzleme - Raporlama
MARKANIZ GÖZ ÖNÜNDE OLSUN.
İçeriklerin Periyodik Paylaşımı

Onay süreci sonrasında periyodik paylaşımlar ile markayı hedef kitlesi ile buluşturuyoruz. Tüm bu süreçler ve periyodik paylaşımlar zaman ister ve düzenli yapılması gerekir.

Sosyal medya ajansı ile çalışarak, işinde profesyonel ve özel olarak markanız ile ilgilenecek bir ekibe de sahip olmuş olursunuz. Markanız için günün en uygun saatlerini belirleyip, gündem konu başlıklarına ve özel günleri de dikkate alarak sosyal medya hesaplarınızı aktif hale getiriyoruz.

İçerik Planlama

Analizler ve strateji belirlendikten sonra mecra özelliklerine ve trendlerine göre, güncel algoritmaları takip ederek içerik planı oluştururuz. İçerik planı sürecinde sanat yönetmeni, metin yazarı, stratejist ve sosyal medya uzmanlarımız markanız için çalışır.

Strateji

Hedef kitle analizi, rakip analizi gibi değerlendirmeler sonucunda marka ihtiyaçları doğru şekilde belirliyoruz. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda uygun stratejiler geliştirip marka konumlandırması oluşturup, markanıza özel yol haritası çıkartıyoruz.

Doğru hedef kitleye, doğru mecralarda, trendlere göre içerik hazırlarken öncesinde belirlenmiş ve mutabık kalınmış stratejiler ile markayı mevcut durumundan daha yukarılara taşımaya yardımcı oluyoruz.

Raporlama

Sosyal medya yönetimi sürecinde hazırladığımız aylık raporlar ile yapılan çalışmaların sonuçlarını görmek, analiz etmek ve sonrası için plan yapmak mümkün kılınmaktadır. Aylık olarak hazırlanan sosyal medya raporları ile yapılan tüm bu çalışmalarda elde edilen sonuçlar değerlendirilip marka başarısını artırmak için gelecek planları bu raporlamalar doğrultusunda yapılmalıdır. Aylık rapor sosyal medya hesapları erişim ve etkileşim değerlerini verir.

Moderasyon

Moderasyon, marka sosyal medya hesaplarınızın yönetilmesi ve kontrol edilmesi anlamına gelmektedir. Sosyal medya hesaplarınızın moderasyonu sosyal medya yöneticilerimiz tarafından günlük olarak gerçekleştirilir. Bu süreç, sayfalarınıza gelen yorumlar ile etkileşime geçmek, mesajları yanıtlamak ve gerekli olduğu durumlarda kriz yönetimi sağlamayı içermektedir. Takipçilere önemsendiklerini hissettirmek gerekir. Doğru şekilde yapılan moderasyon marka bağlılığı demektir.

İzleme

Monitoring, potansiyel takipçilerinizin ve rakiplerinizin sosyal medyada neler konuştuğu, markanız ile ilgili konuşulanlar hakkında bilgi sağlar. Monitoring hizmeti ile markanızı dijital ortamlarda anlık olarak takip ederek güncel kalmanızı sağlıyoruz. Kriz yönetimi gibi anlık harekete geçilmesi gereken durumlarda marka stratejisi doğrultusunda yönetim gerçekleştirerek marka itibarınızın durumunu korumasına yardımcı oluyoruz.